In memoriam

Zapustil nas je naš dolgoletni član Frančišek Udovč

Frančišek je veliko doprinesel k razvoju našega kluba tako po strokovni kot po družabni plati. Izučil se je za avtomehanika in nekaj časa delal v tem poklicu, potem pa šel na pot poklicnega voznika.  Ko je zbral dovolj prihrankov, je odprl svojo avtomehanično delavnico, v kateri je delal do upokojitve.  Pod na prvi pogled robatim videzom je bila mehka duša. Frančišek je bil velik poznavalec tehnike, sploh kar se tiče znamke Mercedes-Benz, in vrhunski voznik. Tudi blizu osemdesetih let je bil mojster volana in nas na srečanju v Velenju leta 2019 pri spretnostni vožnji vse dal v koš. Njegova dobra volja je bila nalezljiva in naloge, ki so jih drugi ocenjevali kot težave, je on vedno gledal kot izzive.

Frančišek, hvala ti ta tvoj prispevek in trdno ter dobro voljo, ki te vse do zadnjega dne ni zapustila. Radi se te bomo spominjali in pogrešali te bomo.

Miroslav Brumat, predsednik MBKS