Obiščite nas v Gornji Radgoni

5.-7. april 2024

Članice in člani MBKS tradicionalno obiskujemo spomladanski Mednarodni sejem lovstva in ribištva v Gornji Radgoni. Navadno v tem terminu organiziramo prvo spomladansko klubsko vožnjo – tako je tudi letos. Posamezni naši člani so v prejšnjih letih sodelovali kot razstavljavci. Letos se z delom zbirke naših članov predstavljamo kot klub, ki skrbno pazi na našo premično tehnično dediščino. Najdete nas v hali B.

Mercedes-Benz klub Slovenija se letos predstavlja v Gornji Radgoni.

Za razstavo smo pripravili nabor modelov SL – od najstarejšega 190 SL (W 121) do najmlajšega SL 500 (R 231), letnik 2013.

Prvi v vrsti je najstarejši registriran Mercedes-Benz pri nas, ki v Slovenijo ni prišel zadnje čase, ampak je ves čas vozil po naših tleh – v stari in novi Jugoslaviji. Odkar smo v samostojni Sloveniji, pa ga je njegov lastnik po več-desetletni obnovi registriral lansko leto. Vsekakor gre za biser tehniške dediščine.

Predsednik MBKS, Miroslav Brumat, prvič po dolgotrajni obnovi javno razstavlja svoj Mercedes-Benz 200 kabriolet C, letnik 1934.