Mercedes-Benz Technologie Zentrum

Obisk v Mercedes-Benz Technologie Zentrum v Sindelfingenu pri Stuttgartu

Technologie Zentrum

»Dobrodošli doma« je bil slogan ob prezentaciji nove serije vozil Mercedes-Benz razreda E, »Dobrodošli v MTC« pa je bil uradni slogan s povabilom tridesetim izbranim Mercedes-Benz klubom, ki so dobili možnost, da preko svojih predstavnikov 30. septembra 2009 ekskluzivno pogledajo za zaveso centra, ki je zadolžen za razvoj vozil znamke Mercedes-Benz. Štirje člani našega kluba (Udovč, Gerbec, Sitar, Šekoranja) so za zidovi tovarne v Sindelfingenu sodelovali pri vodenem ogledu na področju crash testov in oblikovanja, obisk pa zaključili z ogledom proizvodnje vozil novega razreda E.

Zaradi varovanja poslovne skrivnosti, uporaba fotoaparatov in mobilnih telefonov ni bila dovoljena, saj so vsa ogledana področja za javnost v celoti zaprta. O ogledu so omenjeni člani podrobno poročali na oktobrskem klubskem sestanku. Mercedes-Benz Club Management vsako leto organizira  številne aktivnosti, namenjene uradno priznanim Mercedes-Benz klubom ter tako skuša intenzivirati odnose med managementom in klubi. Na ta način se člani vseh uradnih klubov izkazujejo kot ambasadorji znamke Mercedes-Benz – in nenazadnje tudi kot pomembni potencialni kupci novih in starih vozil.