In memoriam

Zapustil nas je član in častni član, dr. Peter Voj,

ki je v našem klubu pustil globoko sled. Pridružil se nam je že v prvem letu delovanja in takoj pokazal, kako velik ljubitelj in poznavalec znamke Mercedes-Benz je. Prvi projekt, pri katerem je sodeloval, je bila priprava klubskih koledarjev, kjer se je pokazal njegov smisel za vodenje in sistematiko. Konec koncev se je kalil kot lastnik in direktor lastnega podjetja v Nemčiji, v katerem je velika ekipa visoko usposobljenih strokovnjakov projektirala zahtevne energetske objekte po vsem svetu. Čeprav je v življenju dosegel več, kot si nas večina niti sanjati ne upa, je ostal skromen in Človek. Da, človek z veliko začetnico. Vedno je bil pripravljen pomagati z nasvetom, ali kako drugače, če pa je videl, da se zadeva ne bo izšla, je vajeti nevsiljivo vzeti v svoje roke. Udeleževal se je naših sestankov in prireditev ter, dokler mu je zdravje to dopuščalo, na njih tudi aktivno sodeloval.

Čeprav je bil rojen Mariborčan, je svoj pristan našel v Svetem Petru, s katerega je gledal na Piranski zaliv. Tam je imel tudi zbirko svojih starodobnih Mercedesov, ki jih je kupil tako z glavo kot srcem – poznavalec, pač. Ampak ni ostal samo pri delu, z velikim veseljem je člane našega kluba vabil na svoje domovanje v Svetem Petru in nam skupaj z ženo, Tatjano, ki je bila naša dolgoletna poslovna sekretarka, vedno pripravil zanimiv program s kulinaričnim razvajanjem. Ni dosti govoril, ni dolgovezil, a kar je povedal je držalo kot pribito. Vsaka njegova obljuba je držala bolj kot marsikatera podpisana pogodba.

In zaradi tega, dragi Peter, Te že sedaj pogrešamo.

Miroslav Brumat, predsednik MBKS