Andrej Vidmar niza dirkaške uspehe

Dolgoletni član MBKS, Andrej Vidmar, je v klubu nepogrešljiv, saj je po poklicu oblikovalec, ki skrbi za našo celostno grafično podobo. Ob tem je oblikoval vrsto zgibank, klubske koledarje, vse ploščice za letna srečanja, klubska priznanja in še marsikaj drugega. Andrej pa ni zgolj oblikovalec, ampak že od rane mladosti z bencinskimi oktani okužen avtomobilski dirkač. Za to dejavnost se trudi navdušiti tudi druge člane v Mercedes-Benz klubu Slovenija. V ta namen je že dvakrat organiziral klubsko točnostno vožnjo in udeleženci smo pri tem zelo uživali.

Andreju je dirkanje v krvi in s to strastjo »zastruplja« tudi člane MBKS.

Andrej (prvi z desne) med podeljevanjem pokalov zmagovalcem na točnosti vožnji leta 2017.

Letos je Andrej dirkal kar na treh ravneh tekmovanj in nanizal vrhunske uspehe. Na gorsko hitrostnih dirkah za slovensko prvenstvo je bil v kategoriji 1 sam (avtomobili do letnika 1969). Na sedmih dirkah za prvenstvo Alpe-Adria pa je bil v kategoriji 1 najboljši med 24 tekmovalci. Dirkal je tudi na prvenstvu za Centralno evropsko cono, kjer je v skupni uvrstitvi privozil 22. mesto med 144 tekmovalci, osvojil 6. mesto v kategoriji 1 in zmagal v razredu A3 (motorji prostornine do 1.300 ccm).

Posnetek z letošnje dirke z MG Midgetom v Ilirski Bistrici.

Hči Lina gre po očetovih stopinjah in je že prvo tekmovalno sezono zmagala v kategoriji: Točnost.

Iskrene čestitke, Andrej in Lina ter s polnim plinom naprej!