Obisk dvorca Gutenbuchel

21. apr. 2019, Ravne pri Šoštanju

V nekdanji Vošnjakovi rezidenci Gutenbuchel v Ravnah pri Šoštanju (Ravne 18a, 3325 Šoštanj) so pripravili velikonočno razstavo, kjer so na ogled postavili pirhe, cvetje, cvetne aranžmaje, zbirko pisalnih strojev in razstavo o šoštanjskem pletarju Verdniku. Vila stoji sredi parka, ki vsako leto dobiva privlačnejšo podobo in oboje je že samo po sebi tvori krasen ambient. Našemu članu, Emilu Šterbenku so tam dovolili fotografirati njegova starodobna Mercedesa.

Ne le, da je fotografiral starodobnika, tudi gospe, ki skrbijo za goste in so oblečene, kakor se spodobi za takšno graščino, so se postavile pred objektiv njegovega fotoaparata. Razstava bo odprta še v ponedeljek, 22. aprila, od 11. ure dopoldne do večera. Vredno si je ogledati tako razstavo kot vilo. Zgradba izvira iz 16. stoletja. Šoštanjski industrialci, Vošnjaki so jo kupili leta 1925, šest let kasneje pa so jo temeljito obnovili in ji dali današnjo podobo.