Dobri rezultati na Classic Showu

23. april 2017

V ljubljani je SVAMZ 23. aprila organiziral Classic Show Slovenija –Vozila in Cvetje. Dobro organizirana in številčno obiskana prireditev se je odvijala v ljubljanskem središču na Stritarjevi ulici od jutra do 15. ure. Poudarek je bil na ocenjevanju starodobnih vozil – tako avtomobilov kot motorjev. Pri avtomobilih so ocenjevali v kategorijah: eleganca in harmonija barv, urejenost motornega prostora, eleganca notranjosti in instrumentov ter best of show, pri motociklih pa: predvojna eleganca, moderni igrivi dizajn, hitri in drzni ter best of show.

Starodobniki so zasedli Stritarjevo ulico.

Svoji vozili sta dala v oceno naša člana Adolf Sitar (Mercedes 170 Cabrio A) in Ludvik Špan, ki tokrat ni pripeljal Mercedesa, ampak Pontiaca Le Mans. Oba sta se izkazala. Sitar je s svojim kabrioletom zmagal v kategoriji eleganca in harmonija barv, Špan pa z »Američanom« v kategoriji urejenost motornega prostora.

Sitarjev 170 Cabrio A je eden izmed vsega 800 izdelanih primerkov.

Ponosni Sitar s pokalom v kategoriji eleganca in harmonija barv.

Ludvik Špan je za svojega 6-sedežnega Pontiaca, letnik 1973, dobil nagrado za najbolje urejeni motorni prostor.

Ludvik Špan je za svojega 6-sedežnega Pontiaca, letnik 1973, dobil nagrado za najbolje urejeni motorni prostor.