Retro Classics 2011

10. – 14. marec 2011

Retro 2011

Letos se je od 10. do 14. Marca na sejmišču tik ob stuttgartskem letališču že enajstič odvijal eden od najpomembnejših evropskih sejmov, posvečen starodobnim vozilom, opremi, rezervnim delom ipd. Individualno se ga je udeležilo kar nekaj članov našega kluba, predvsem tistih, ki ga spremljajo že vrsto let in bi jim brez te prireditve ob začetku nove oldtimerske sezone kar nekaj manjkalo. 

Mercedes Classic je v hali 1 postavil dominanten razstavni prostor in ga opremil tudi z modelom Patentwagen – torej s prvim vozilom Carla Benza, ki je bilo 19. januarja pred 125 leti prijavljeno na uradu za patente v Berlinu. Za mnoge je bila zanimiva tudi hala 6, kjer so posamezniki lahko prodajali sami svoja lastna vozila. Nabralo se jih je kar okoli 350. V hali 7 so se zbrali različni nemški klubi in pokazali, da kompetentno obvladujejo sceno. Ne gre zanemariti vznemirljivosti hale 9. Tam so zbrali številni ponudniki rezervnih delov, ki jih kje drugje morda sploh več ne bi bilo mogoče najti. 66.000 obiskovalcev je za 10% preseglo lanski rekord. Občutno se je organizirala tako imenovana jungtimerska scena. Nekaj prav zanimivih primerkov je nakazovalo bodoče klasike, ki jim bo z leti gotovo primerno zrasla tudi cena.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.