5. srečanje Mercedes Klasik Kluba Slovenija 2010

Bohinj, 12. in 13. junij 2010

Cabrio

V soboto 12. in nedeljo 13. junija se je pod taktirko člana Frenka Udovča odvilo 5. srečanje Mercedes klasik kluba Slovenija. Na breg Bohinjskega jezera smo se pripeljali z 28 starodobnimi vozili. Program je bil pester, saj smo po zajtrku s turistično ladjico pluli po Bohinjskem jezeru, takoj na to pa smo se z gondolo odpeljali na Vogel in uživali v čudovitem razgledu. Malo po 13. uri se je kolona odpeljala skozi Staro Fužino do Srednje vasi, kjer smo si privoščili odlično kosilo.

Kolona

V Bohinjski Bistrici smo zelo uspešno speljali spretnostno vožnjo, kjer so naši člani dokazali, da dobro obvladajo svoja dokaj velika vozila. Za sprostitev smo si ogledali še muzej Tomaža Godca. Proti večeru smo se odpeljali do Stare Fužine, kjer smo srečanje zaključili s podelitvijo priznanj in pokalov najuspešnejšim tekmovalcem ter pristno domačo večerjo. Organizacija je bila naravnost odlična, saj je vse teklo popolnoma po načrtu. Gospod Frenk je za vsak postanek pripravil načrt parkiranja, promet pa so zelo učinkovito usmerjali bohinjski gasilci, za kar se jim posebej zahvaljujemo. Skoraj polovica udeležencev je ostala še drugi dan, ki je potekal precej bolj ležerno – izletniško. Iz  Stare Fužine smo se po Zgornji dolini odpeljali do Koprivnika in se sprehodili do Vodnikovega razglednika, odkoder  se vidijo Bohinjska Bistrica, celotna Zgornja dolina ter Bohinjsko jezero. Obiskali smo kmetijo v dolini Radovne na 700 m nadmorske višine in srečanje sklenili z nedeljskim kosilom v gostilni v Zgornji Radovni ter že pripravljali  načrte za naslednje leto.

Gneča

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.