Spretnostna vožnja Mercedes-Benz

Stuttgart 2009

Skupina Driving Experience Sttg 2009

Mercedes-Benz je v sklopu široko zasnovane kampanje ob promociji novih modelov E-razreda članom evropskih klubov ponudil 30 brezplačnih mest v šoli ekstremne vožnje, ki jo sicer pod imenom Mercedes-Benz Driving Experience, uspešno trži za skoraj 1000 € na osebo. Naš klub si je proti pričakovanju priboril kar 2 mesti. Treninga sta se udeležila predsednik Matjaž Šekoranja in podpredsednik Andrej Vidmar. Slednji ni brez dirkalnih izkušenj, oba pa sta dokaj zasvojena z bencinom, kar kaže tudi dejstvo, da sta se iz Ljubljane odpravila istočasno kar z dvema avtomobiloma in že do Stuttgarta uprizorila svojo vajo v dobri in hitri vožnji.  Prvo rundo je dobil Andrej in že čakal na bencinski črpalki na stuttgartskem letališču s polnim tankom in telefonom v roki, ter se spraševal ali se Matjaž, kljub navigaciji, morda le ni kje izgubil …  

Speed2 Driving Experience Sttg 2009

Resnici na ljubo, tudi druga runda je pripadla Andreju, ki je na letališkem poligonu blizu Stuttgarta ugnal skoraj vseh 30 udeležencev treninga Mercedesove ekstremne vožnje (manj kot desetinko sekunde za izkušenim dirkačem iz nemškega 300 SL kluba, Yorkom Seifertom). A tokrat je šlo res brez milosti za gume in vseh 12 novih Mercedesov, ki so brez težav prenesli stalno ekstremno pospeševanje, zavijanje in sunkovito zaviranje na grobem, skoraj idealnem letališkem asfaltu. Vsem voznikom se je priljubil model SL s skoraj 400 KM, najbolj pa so vse presenetila izbrana vozila razreda E, predvsem tisti z odličnim novim dizelskim motorjem 250 CDI. Pri hitrem vijuganju se je pokazala okretnost manjših in lažjih modelov CLK in SLK, prav impresivno pa so se udeleženci počutili tudi v coupe verziji razreda S, ki kljub svoji teži ni v ničemer zaostajal. Uporaba elektronskih funkcij je potrdila že znano; nikamor brez ABS in ESP, ki v zadnji generaciji dejansko pomaga blažiti napake voznika v nepredvidenih okoliščina, tako v ovinkih kot tudi na mokrem cestišču. Kakorkoli že, vozite previdno in po predpisih, čeprav sedite v tehnično tako popolnem in varnem vozilu, kot je to obstoječa serija Mercedes-Benz.

Skupinska pred MB muzejem Sttg Driving Experience