Grossglockner 2008

Že drugo leto sta se na Grossglockner odpeljala naša člana Simon Štuber in Matjaž Šekoranja, oba z modelom R/C 107, prvi s kabrioletom, drugi pa s kupejem. Tokrat je šlo za prijazno vabilo nemškega kluba R/C 107 Deutschland, ki se tam že vrsto let srečuje z drugimi Mercedesovimi klubi. Poleg čudovito organiziranih voženj po južni Tirolski, od Grosglocknerja pa vse do Italijanskih Dolomitov, je bila pika na i nenapovedano sneženje. Kljub temu se je več kot 30 vozil z letnimi gumami brez težav znašlo na jugozahodni strani Grossglocknerja na višini 2000 m. Nastalo je nekaj čudovitih sončnih posnetkov na snegu, ki so za oldtimerje prej izjema kot pravilo. Kot izkodišče za odkrivanje tega dela Evrope toplo priporočamo mestece Kals pod Grossglocknerjem, ki s svojo kvalitetno in cenovno ugodno ponudbo naravnost vabi – tako poleti kot pozimi.

Matjaž Šekoranja

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.